Portal dla społeczności aktywnej

Popularne artykuły


	ASior

ASiorAktywujSiebie.pl - Po Co To

czyli trochę o misji portalu, historii powstania, planach na przyszłośc, o nas i inne takie...


Misja portalu AktywujSiebie.pl

Celem jaki stawia sobie portal, jest stworzenie platformy do kontaktu dla środowiska, związanego z aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia. Pragniemy, aby serwis służył czytelnikom jako kompendium wiedzy z tego zakresu, by można było uzyskać wszelkie informację gdzie, z kim i w jaki sposób można aktywnie spędzić czas. Jaki sprzęt jest niezbędny, poznać koszty z tym związane, gdzie można zakupić odpowiednie wyposażenia lub oddać do serwisu. Natomiast właścicielom podmiotów z branży sportowo – rekreacyjnej chcemy dać jeszcze lepszą możliwość informowania o swoich usługach.

Portal ma pokazać, że w naszym mieście i regionie naprawdę sporo się dzieję.
Jest w czym wybierać jeśli chcemy się trochę lub bardziej, zdrowo spocić, spalić kalorie oraz miło i pożytecznie spędzić czas.


Historia powstania

Pomysł zrodził się kilka lat temu w głowie właściciela i założyciela AktywujSiebie.pl. Funkcjonując w środowisku sportowym, pełnił on różne funkcję, a jednocześnie będąc sympatykiem lokalnego sportu, często bywał i bywa do dziś na wszelkiego rodzaju wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych w naszym regionie. Zaobserwował, że często dowiadywał się o danej imprezie dopiero po jej zakończeniu. Czytając lub słuchając w lokalnych mediach relacji z minionego wydarzenia. Rozmowy z innymi utwierdziły, iż  wiele osób chętnie uczestniczyłoby w danej imprezie, gdyby tylko wiedziały o niej odpowiednio wcześniej.

Podobnie sytuacja miała się z informacjami na temat możliwości spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny w naszym mieście. Często nie bez kłopotów, rodzice starali się uzyskać dane o organizowanych zajęciach dla dzieci. Wniosek nasuwał się sam, że w naszym mieście słabo funkcjonuje przepływ informacji z zakresu aktywności fizycznej. Przez ostatnie lata powstało bardzo wiele nowych klubów, szkółek, ośrodków sportowych, a do kalendarza na stałe weszły imprezy rekreacyjne. W związku z powyższym, w dobie Internetu jedynym słusznym rozwiązaniem było stworzenie AktywujSiebie.pl

Od pomysłu do realizacji pomogli przejść profesjonaliści w swoim fachu. Pomysł na logo przekształcił w rzeczywistość, z mistrzowską precyzją - znany i lubiany Rafał Polak. Projekt portalu wykonała firma „Mindscape”, za co bardzo dziękujemy. Natomiast opiekę techniczną nad naszym serwisem z powodzeniem sprawuje „Studio Graficzne Arsen Marchlewski”.


Plany na przyszłość

Naszym celem jest, aby portal AktywujSiebie.pl stał się skarbnicą wiedzy dla osób zainteresowanych tematyką portalu. Pragniemy, by nasze działania służyły nieustannemu rozwojowi portalu, w taki sposób, który pozwoli zakreślać coraz większy wachlarz tematów. Będziemy rozbudowywać portal w kolejne działy, kategorie i możliwości. Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą i sugestiami wspólnie stworzymy produkt popularny oraz wartościowy merytorycznie.

Celem portalu jest promowanie aktywności fizycznej, planujemy robić to nie tylko w rzeczywistości wirtualnej, ale też na ulicach naszego miasta i w regionie. Będziemy zapraszać na wydarzenia organizowane, również przez nasz portal. Postaramy się pokazać, że naprawdę niewiele trzeba zrobić ku aktywności fizycznej. Szczegółów na razie nie będziemy zdradzać, by nie psuć niespodzianki…


O nas

Jesteśmy aktywni. Po prostu!
Często bierzemy udział w organizowanych imprezach w naszym regionie, samemu startując lub jako kibice. Gramy w squasha, biegamy po lesie, ulicy lub za piłką, jeździmy na rowerach i snowboardzie, pływamy w basenie i na kajakach. Przynajmniej na razie tyle robimy, ale wciąż próbujemy nowych wyzwań. Ostatnio próbowalismy swoich sił na ściance wspinaczkowej i z pewnością na nią wrócimy!

Nie jesteśmy fachowcami w żadnej z tych dyscyplin, jedynie absolutnymi amatorami, ale  bardzo to lubimy !!! Będziemy wciąż próbować nowych wyzwań, sprawdzać się w nowych, aktywnych zabawach, a wrażenia opiszemy na łamach AktywujSiebie.pl.


ASior – nasz przewodnk

Naszym mentorem i wzorem do naśladowania jest „ASior”.
On jest po prostu ASem samym w sobie! ASior jest postacią z logo AktywujSiebie.pl. Postać widziana zawsze w biegu, zawsze w ruchu, nigdy w miejscu! Jest on autorem większości artykułów pojawiających się na łamach portalu. To właśnie On nakręca nas do działania, tworzenia i zarażania tym innych. Sam ASior często odwiedza lokalne miejsca aktywności fizycznej, imprezy sportowo – rekreacyjne, jest aktywnym uczestnikiem lokalnego życia sportowego. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości stanie się również dla Was, naszych Czytelników, wzorem do naśladowania.Czytajcie, przekazujcie innym, ale potem wstańcie i zAktywujcie się bez komputera poza domem!!!

Aktywnie pozdrawia
Zespół AktywujSiebie.pl