Portal dla społeczności aktywnej

Popularne artykuły


	ASior

ASior
Podczas podsumowania I Edycji konkursu w dniu 3 marca 2013 roku odbyła się uroczystość nadania
Patrona naszemu Plebiscytowi.


 


RYSZARD MIELCZAREK

1946 - 2012


 
Kierownik Zespołu Obiektów
Szczecińskiego Domu Sportu
w latach 1972 – 2012.

Trener II klasy lekkoatletyki
w MKS Kusy Szczecin 1969 – 1990.

Prezes Zachodniopomorskiego
Okręgowego Związku Bokserskiego.

Współorganizator biegu „Szczecińska 20-ka”

 
Ryszard był prawdziwym gospodarzem obiektów sportowych przy ulicy Wąskiej w Szczecinie. Swoje stanowisko z powodzeniem piastował przez 40 lat pracy. Przez ten długi okres poświęcił obiektom mnóstwo swojego czasu, zdrowia i zaangażowania, aby jak najlepiej wypełniać obowiązki wynikające z pełnionej funkcji. Często angażował się poza normowanymi godzinami pracy w działania prowadzące do polepszenia standardu usług, świadczących pierwotnie przez Wojewódzki, a później przez Szczeciński – Dom Sportu. Wiele osób nie tylko w Szczecinie, również w całej Polsce, obiekty te kojarzy głównie z jego osobą. W środowisku sportowym i nie tylko, postrzegany jest jako osoba oddana całym sobą, na rzecz swojego miejsca pracy. Dzięki zaangażowaniu i  poświęceniu się obiektom sportowym, „WDS” z biegiem lat stał się dla niego przysłowiowym drugim domem. Nikomu nigdy nie odmówił pomocy, często angażował się przy organizacji wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Jak sam opowiadał, przez te wszystkie lata przeżywał chwile uniesień, wzruszeń i przyjemnych emocji, jednocześnie miewając okresy ciężkiej wytężonej pracy, które nadszarpnęły jego zdrowie. Zapytany o imprezę, która miała miejsce na obiektach i najbardziej zapadła w pamięci, opowiadał o występach irlandzkiej grupy „Gaelforce Dance” z roku 1998. Chętnie też wracał pamięcią do obchodów Dni Olimpijczyka. Chociaż sam zainteresowany, przez skromność o tym nie wspomniał, to z pewnością najwięcej wzruszeń wywołała u niego Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży w roku 1990, której otwarcie nastąpiło na nieistniejącym już basenie otwartym. W zawodach startował trenowany przez niego najstarszy syn - Krzysztof. Podczas ceremonii otwarcia, syn dostąpił zaszczytu zapalenia „olimpijskiego” znicza. Następnie w konkurencji trójboju nowoczesnego zdobył złoty medal.

Ryszard Mielczarek w wieku 66 lat odszedł od nas po ciężkiej chorobie w czerwcu 2012 roku. Na długo pozostanie w naszej pamięci Kierownik Rysiu…