Portal dla społeczności aktywnej

Popularne artykuły


	ASior

ASiorIV Plebiscyt "NAGRODY ASów2016"
im. Ryszarda Mielczarka


Przedstawiamy tegorocznych Laureatów
"NAGRODY RYSIA" oraz "ASa ROKU".

 

Wyróżnienia dla osób charakteryzujących się bezinteresownym zaangażowaniem
w lokalny sport i rekreację, powszechnie lubianych,
cieszących się ogólnym szacunkiem wśród innych.

NAGRODA RYSIA

Wyróżenienie za wieloletni całokształt pracy na rzecz szczecińskiego sportu i rekreacji.
 
 

Robert Szych


Prezes, współzałożyciel i trener Ruchowej Akademii Zdrowia. Stowarzyszenia skupiającego swoje działania wokół promocji sportu i propagowania zdrowego trybu życia.
Pan Robert jest głównym pomysłodawcą wydarzenia pod nazwą Alkala Bieg Kobiet – czyli obchodzenia święta wszystkich Pań na sportowo. W tym roku obyła się już 7 edycja, która zgromadziła około 1700 uczestniczek. Dzięki zaangażowaniu naszego Laureata od 2015 roku Szczecin może pochwalić się prestiżową imprezą biegową jaką jest z pewnością PZU Maraton Szczeciński. Całe środowisko biegowe długo czekało na pełny maraton w naszym mieście. Impreza zgromadziła na starcie blisko 1000 zawodników podczas pierwszej edycji. Wyróżniony jest też organizatorem wielu innych wydarzeń biegowych, między innymi: Bieg Konstytucji 3 Maja, Szczeciński Nocny Bieg z okazji 10 lat Polski w Unii Europejskiej, Bieg Walentynkowy czy RAZ 25h RUN podczas, którego uczestnicy biegali na zmianę, nieprzerwanie przez ponad dobę wokół Arkonki, a opłaty startowe (przebiegnięte km x zł) zasiliły Fundację Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Na co dzień Robert Szych prowadzi treningi we wspomnianej Ruchowej Akademii Zdrowia oraz w ramach ogólnokrajowego projektu Biegam Bo Lubię, gdzie kilkadziesiąt osób realizuje zajęcia biegowe pod czujnym okiem profesjonalnego trenera. Wspiera swoim doświadczeniem sportowym i organizacyjnym wiele innych wydarzeń w naszym regionie. Posiada ogromne doświadczenie jako uczestnik wielu biegów, którym chętnie dzieli się z innymi pasjonatami biegania.

Jest motywatorem wielu osób, których profesjonalnie przygotowuje do biegowych startów, ale też niezliczonej liczby amatorów zmotywowanych do aktywnego spędzania czasu. Dziękujemy i prosimy o więcej Panie Robercie! Gratulacje!
Fot. archiwum prywatne / dulny foto

_______________________________________________________________________

 

NAGRODA ASa

Wyróżenienie za działalność w minionym roku na rzecz szczecińskiego sportu i rekreacji.
 

 

Wojciech Kępka


Pomysłodawca, organizator i główny prowadzący przedsięwzięcie pod nazwą Wieczorne Bieganie w Szczecinie.


Poza tą popularną akcją wśród biegających osób, nasz Laureat jest również odpowiedzialny  za  wiele innych inicjatyw związanych głównie z bieganiem. Organizuje osobiście lub wspiera swoją osobą między innymi wspomniane:
Wieczorne Bieganie w Szczecinie
- od 124 tygodni kilkaset osób, spotyka się systematycznie bez względu na pogodę, aby wspólnie przebiec w sympatycznej atmosferze trasę o dystansie około 8 km.
Zacznij biegać  - to nie jest trudne
- 12 cotygodniowych spotkań dla osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem. Po 3 miesiącach uczestnicy bezproblemowo pokonują dystans 5 km. Po zakończeniu cyklu zawsze rusza kolejna edycja.
Truchtem do półmaratonu
- wspólne przygotowania biegowe, których zwieńczeniem jest udział w półmaratonie.
4 Łapy i 2 nogi biegać mogą razem
- raz w miesiącu chętni spotykają się w schronisku dla zwierząt i wspólnie z czworonożnymi mieszkańcami przebywają tras ę około 5 km po leśnych ścieżkach.
Wieczorny Test Coopera
- impreza w formie popularnego testu dla sportowców. Dzięki któremu można sprawdzić swój poziom kondycji fizycznej, w zależności od wieku i płci określanego na podstawie pokonanego dystansu w czasie 12 minut.
Wieczorny Bieg Niepodległości
- bieg w ramach Wieczornego Biegania w Szczecinie z dodatkową rundą honorową pod platanami na Jasnych Błoniach dla uczczenia święta Niepodległości w naszym kraju.
Wieczorny Nornic Walking
Propozycja towarzyskiego marszu z kijkami dla każdego. W grupie raźniej i bezpieczniej już od 20 kolejnych tygodni, zawsze w czwartki o godzinie 20:00 na Jasnych Błoniach.

To tylko niektóre  przedsięwzięcia w jakie Wojciech jest zaangażowany i z pewnością nie wszystkie. Prowadzi też profil na Facebook’u: Biegam dla siebie, na którym dzieli się swoimi postępami w bieganiu. Przeprowadza zbiórki charytatywne dla bezdomnych zwierzaków lub w ramach Szlachetnej Paczki.

Jednak Nagroda ASa dla Wojciecha Kępki to przede wszystkim wyróżnienie za motywowanie wielu osób do wyjścia z domu i spędzenia czasu na świeży powietrzu. Co jest ważne, czyni to wszystko nieodpłatnie, jedynie z poczucia pasji do biegania i radości z przebywania z innymi ludźmi. Jak sam często podkreśla nie jest profesjonalnym trenerem, ale jego osoba potrafi porwać tłumy - i za to jesteśmy bardzo wdzięczni Wojtku! Gratulacje!
Fot. archiwum prywatne / dulny foto / noana&aero photo / Andrzej Jastrząb