Portal dla społeczności aktywnej

Popularne artykuły


	ASior

ASiorRekordowy bieg CITY TRAIL!

Rekordowy bieg CITY TRAIL!
W niedzielę, 20 listopada nad Jeziorem Szmaragdowym odbył się drugi z sześciu biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Szczecin.


Już na kilka dni przed zawodami było wiadomo, że bieg może być rekordowy – na liście startowej widniało blisko 900 opłaconych zawodników! Niespodzianki nie było - na linii mety niedzielnego biegu zameldowało się 706 osób, co jest rekordem frekwencji. Poprzedni był ustanowiony przed miesiącem i wynosił 652 uczestników.

Zwycięzcą dzisiejszego biegu został najlepszy zawodnik poprzedniej edycji szczecińskiego CITY TRAIL – Artur Olejarz. Jego czas to 17:12. Drugie miejsce zajął Krzysztof Sawicki (17:29), a trzeci był Szymon Karasiewicz (18:00).
Po biegu Artur Olejarz powiedział: Jestem po bardzo intensywnym sezonie startowym, który właściwie kończę dzisiejszym biegiem. Mijający tydzień był szczególnie bogaty w starty, ze względu na udział w zawodach wojskowych we Wrocławiu. W roku 2016 startowałem na przeróżnych dystansach z półmaratonem włącznie. Najbardziej jednak cieszy mnie fakt, że po latach wróciłem do swojej koronnej konkurencji, jaką jest 3000m z przeszkodami. Mimo zaledwie jednego startu na tymże dystansie podczas mistrzostw Polski, mam pewność że to jest właściwy kierunek. W przyszłym sezonie skupię się właśnie na przeszkodach. Sądzę, że dzisiejszy wynik na trasie szczecińskiej był maksymalną granicą, którą mogłem osiągnąć. Nie było rezerwy, zatem mogę powiedzieć, że dałem z siebie wszystko. Już w najbliższą sobotę zamierzam wystartować na CITY TRAIL w Olsztynie.
Najlepszą zawodniczką okazała się zwyciężczyni CITY TRAIL w Szczecinie w poprzednim sezonie – partnerka życiowa Artura Olejarza – Monika Jackiewicz. Dzisiejszy czas Moniki to 19:49. Drugie miejsce zajęła Nikolina Szurgocińska (20:34), a trzecie – Sylwia Teletyńska (22:02).

Najszybsza z kobiet startujących w dzisiejszym biegu – Monika Jackiewicz podkreśliła na mecie, że jest po raz kolejny jest zadziwiona frekwencją podczas szczecińskich zawodów. – To bardzo budujące, że tak wielu zawodników regularnie już pojawia się na tej wymagającej trasie. Cieszy mnie kolejne zwycięstwo. Wzorem ubiegłego sezonu biorę udział w rywalizacji szczecińskiej i olsztyńskiej. Już za 6 dni wystartuję w trzecim biegu cyklu w Olsztynie. Tam trasa jest zdecydowanie łagodniejsza niż tutaj w Puszczy Bukowej. Ale starty zarówno w jednej, jak i drugiej lokalizacji przynoszą pozytywne efekty w procesie treningowym. Każdy występ w Szczecinie hartuje i jest doskonałym bodźcem kształtującym siłę biegową. Dziś biegłam z grupą zawodników, z którymi tradycyjnie „zabieram” się i wspólnie pokonujemy 5km. W tej chwili jestem jeszcze w okresie roztrenowania, ale niebawem zaczynam przygotowania do kolejnego sezonu. W przyszłym roku na pewno będę chciała poprawić rekord życiowy na 10km.

Wśród startujących w dzisiejszym biegu był Jarosław Bartnik, który brał udział również we wczorajszej imprezie w Poznaniu. – Biegam w CITY TRAIL w Szczecinie już od dawna, ale jak dotąd nigdy nie ukończyłem cyklu ze względu na to, że jestem marynarzem i terminy biegów pokrywały się z moim grafikiem w pracy. Tym razem postanowiłem połączyć starty w Szczecinie i Poznaniu, by zdobyć w końcu pamiątkowy medal – mówił po zawodach biegacz.

Tradycyjnie zanim na trasę ruszyli dorośli, rozegrane zostały zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, które rozgrywane są na dystansach od 300m do 2km.
Cykl CITY TRAIL jest imprezą ogólnopolską. W ramach edycji 2016/2017 zaplanowanych jest aż 60 imprez – w tym 6 w Szczecinie. Kolejne biegi w Puszczy Bukowej odbędą się: 11 grudnia 2016, 15 stycznia 2017, 5 lutego 2017, 12 marca 2017. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec minimum 4 razy.

Miasta tworzące cykl to - poza Szczecinem: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Współorganizatorem cyklu w Szczecinie jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.
 
Udostępnij