Portal dla społeczności aktywnej

Popularne artykuły


	ASior

ASiorPiąta kolejka CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Piąta kolejka CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden
W najbliższą niedzielę, 21 lutego odbędzie się piąty już bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Szczecinie. Zawody rozgrywane są nad Jeziorem Szmaragdowym. Dystans do pokonania to 5km. Do biegów można zapisać się elektronicznie – do czwartku, 18 lutego oraz w dniu zawodów.

Internetowa rejestracja trwa na stronie http://citytrail.pl/login. Opłata startowa to 15 zł. W dniu biegu trzeba będzie zapłacić 5zł więcej. W ramach imprezy rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300m do 2km. Opłata to symboliczne 2zł, uiszczane w dniu biegu. Połowa z tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne. Zapisy odbywają się na tych samych zasadach, co w przypadku biegu na 5km.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w okresie październik-marzec. Za każdym razem do pokonania jest ta sama trasa, co daje możliwość regularnego sprawdzania formy. Z takiej możliwości chętnie korzystają zawodowcy. – Od zawsze powtarzam, że takie zawody są zawsze lepsze od treningu i znakomicie przekładają się na dalszą część sezonu. Stając na starcie, patrząc na rywali, od razu mamy większą motywację i możemy zrealizować mocną jednostkę treningową, do której trudno byłoby się zmusić podczas samotnego treningu – mówi Artur Olejarz, brązowy medalista MP w biegach przełajowych z 2015 roku, zwycięzca cyklu CITY TRAIL w Szczecinie.

Obok coraz większej grupy czołowych polskich biegaczy, w zawodach startują również amatorzy. Co ważne, w biegach CITY TRAIL nie ma limitu czasu na pokonanie trasy, a to oznacza że każdy może zmierzyć się z 5-kilometrową trasą, bez obaw że nie podoła zadaniu.

W poprzednim biegu, który odbył się 17 stycznia wystartowało 417 osób oraz 87 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Monika Jackiewicz oraz wspomniany już Artur Olejarz. Wynik Moniki to 20:13, a Artura – 16:56. Oboje mają na koncie po cztery wygrane biegi i są już pewni zwycięstwa w „generalce”. O podium wśród kobiet powalczą najpewniej Alicja Mińczuk – trzy razy druga, Danuta Kłaczyńska – dwa razy trzecia i raz siódma i Nikolina Szurgocińska – raz druga, raz trzecia, raz czwarta i raz piąta. W rywalizacji mężczyzn największe szanse na zdobycie miejsca w pierwszej trójce mają Krzysztof Sawicki – trzy razy drugi na mecie, Maciej Żołnowski – raz trzeci, raz czwarty i raz szósty, Paweł Pawlisiak – raz trzeci i raz piąty oraz Patryk Dacka – dwa razy czwarty.

Szósty – ostatni w sezonie bieg w Szczecinie odbędzie się 20 marca. W ciągu dwóch tygodni od zakończenia części sportowej, zawodnicy którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów, spotkają się jeszcze raz podczas uroczystej gali wręczenia nagród i medali.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Współorganizatorem szczecińskiej edycji zawodów jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

 
Udostępnij