ASior

ASior

NETTO SZCZECIŃSKA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

Podsumowanie weekendowej 12 kolejki.

Na zapleczu ekstraligi zanotowaliśmy zmianę lidera. Kolegium Sędziów ZZPN zastąpiło Kurier Szczeciński. Z kolei w najciekawszym spotkaniu 12. kolejki Netto SLPN, mimo sporego oporu ze strony Drink Teamu, prowadzący Devs Team obronił czołową pozycję.

Devsi rozstrzygnęli zawody dopiero po przerwie. Po pół godzinie gry liderzy prowadzili tylko 1:0, ale ostatnie 20 minut należało już do nich. A uściślając do Pawłowskiego, który zaliczył hat tricka. Czwartego gola dla podopiecznych Łukasza Cydzika zdobył Szymański.

Także dopiero po przerwie Silo Trans nieoczekiwanie "rozstrzelało" Pogoń 04. I to dosłownie. Na półmetku było bez bramek, po ostatniej syrenie aż 7:1! Transowcy podtrzymali więc zwycięską passę, a trzy gole padły łupem skutecznego w niedzielę Kaźmierczaka.

Interesująco było także w rywalizacji Prawobrzeża z DB Portem. Gracze z Dąbia prowadzili na 5 minut przed przerwą 3:2, ale już na nią schodzili z wynikiem 3:7. Co akcję - strata. Nie sposób było tego nadrobić po zmianie stron. Skończyło się 6:9.

W innym pojedynku ekstraligi ostatnie Netto ograło aż 6:1 Wichra Warszewo (m.in. dzięki dobrej dyspozycji strzeleckiej Chrzczona) i dołączyło do reszty stawki.

Z kolei w I lidze Kolegium Sędziów odzyskało fotel lidera po efektownym zwycięstwie 9:4 nad Tramwajami. Dla tych pierwszych trafiał najczęściej Bitel (4 gole), dla tych drugich Zalewski (trzy). W pojedenku drużyn z dołu tabeli Dansk Supermarked wygrał 4:3 z UKS OHP, zapewniając sobie komplet punktów w ostatnich sekundach. Autorem gola na wagę zwycięstwa okazał się - ku uciesze kolegów z zespołu - Jóźwiak.

Więcej o lidze:  slpn.szczecin.pl