Portal dla społeczności aktywnej

Popularne artykuły


	ASior

ASiorBack to trail! Trwają zapisy do cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL!

Back to trail! Trwają zapisy do cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL!
Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to 60 biegów, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach. Edycja 2015/2016 rusza 13 września w Bydgoszczy. 


Zapisy trwają na www.citytrail.pl.

Cykl składa się z biegów na dystansie 5 km. Miasta, w których odbywają się zawody to: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdej z wymienionych lokalizacji w okresie wrzesień/październik - marzec odbędzie 6 biegów. Zasada jest prosta – chcesz ukończyć cykl i zdobyć medal – musisz pobiec cztery razy.

Dlaczego przełaje?
Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody odbywające się regularnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy biegowa mapa Polski wygląda bardzo skromnie. Trasa biegu w danym mieście jest niezmienna, co daje możliwość porównywania wyników i szlifowania formy przed wiosennymi startami. Co ważne – zawody CITY TRAIL odbywają się na leśnych ścieżkach i urozmaiconym podłożu, dzięki czemu kształtujemy nie tylko ogólną formę biegową, ale także pracujemy nad siłą i koordynacją – szczególnie w zimie, kiedy trasy pokryte są śniegiem, a czasami i lodem. - Starty w CITY TRAIL świetnie komponują się z zimowym planem treningowym. Poza tym w okresie przygotowawczym, kiedy trening bywa monotonny start w zawodach pomaga „złapać” odrobinę motywacji, a jak wiadomo czynniki psychologiczne są w sporcie wyczynowym równie ważne jak odpowiednio poukładany trening - mówi Dominika Napieraj, mistrzyni Polski w biegach przełajowych 2015, zwyciężczyni CITY TRAIL Wrocław w sezonie 2014/2015.

Zapisy
Do biegów można zapisać się w dwojaki sposób: rejestrując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu – pojedynczy start to 15 zł, karnet 6 biegów w danym mieście – to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy – wtedy koszt jednego startu to 20 zł. Raz przydzielony numer startowy jest używany przez cały cykl. Biegacze, którzy opłacą wpisowe do 31 sierpnia otrzymają numery z imieniem.

Gdzie i kiedy?
Termin pierwszego biegu w edycji 2015/2016 to 13 września. Ostatnie imprezy są zaplanowane na 20 marca. Pierwsza kolejka cyklu wygląda następująco:
• Bydgoszcz – 13 września
• Wrocław – 19 września
• Katowice – 20 września
• Lublin – 26 września
• Olsztyn – 3 października
• Gdańsk – 4 października
• Warszawa – 18 października
• Szczecin – 18 października
• Poznań – 24 października
• Łódź – 8 listopada

Podczas czterech z wymienionych imprez: w Bydgoszczy (13 września), Wrocławiu (19 września), Warszawie (18 października) i Poznaniu (24 października) będzie można bezpłatnie skorzystać z kardiobusów czy poradzić się lekarzy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – dmuchanych zamków, gier i zabaw z animatorami. Dodatkowo pierwsze 300 osób, które zapiszą się na wspomniane 4 biegi w każdej z lokalizacji, otrzyma techniczną koszulkę. 

Pełny terminarz można znaleźć na stronie cyklu. W ramach każdej imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży na kilku dostosowanych do wieku dystansach. Zapisy dla młodszych biegaczy ruszą 1 września.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.


Udostępnij