Portal dla społeczności aktywnej

Popularne artykuły


	ASior

ASiorTo już niestety koniec edycji.

To już niestety koniec edycji.
Krzysztof Sawicki i Monika Andrzejczak najlepsi w kończących edycję zawodach CITY TRAIL w Szczecinie.Podczas niedzielnych zawodów Grand Prix Szczecin CITY TRAIL, które zakończyły edycję 2014/2015, zwyciężyli Krzysztof Sawicki i Monika Andrzejczak. Krzysztof poprawił także mający ponad rok rekord trasy, jednak w klasyfikacji generalnej musiał ustąpić miejsca drugiemu dziś – Filipowi Janowskiemu. W rywalizacji pań to właśnie Monika Andrzejczak jest najlepszą w całym cyklu.

Wynik Krzysztofa Sawickiego na 5-kilometrowej pętli to 17:06 (o 11 sekund lepszy niż dotychczasowy rekord trasy). Monika Andrzejczak wbiegła na metę w czasie 20:38. Krzysztof ma na koncie dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca, natomiast Filip Janowski wygrywał trzy razy i dwa razy był drugi (z czego do klasyfikacji liczą się cztery najlepsze starty), dzięki temu to on stanie na najwyższym stopniu podium. Monika wygrywała aż cztery razy, stawiając swoim rywalkom poprzeczkę bardzo wysoko. - Kłopoty ze zdrowiem uniemożliwiły mi startowanie w poprzedniej edycji. W tej, którą właśnie zakończyliśmy wygranie klasyfikacji generalnej postawiłam sobie za cel, tym bardziej, że Puszcza Bukowa to teren, który świetnie znam – mówi Monika. – W tym sezonie chciałabym poprawić rekordy życiowe na 10 km i w półmaratonie, co oznacza „złamanie” 37 minut na 10 km i wynik poniżej 1 godziny 23 minut na dystansie półmaratońskim - dodaje zawodniczka.

Nierozerwalną częścią cyklu CITY TRAIL są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali w nad Jeziorem Szmaragdowym i tym razem.

Podsumowanie cyklu będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 19 marca w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii (al. Piastów 17) o godz. 18:30. Tego dnia nagrodzeni zostaną najlepsi biegacze (3 kobiety i 3 mężczyźni w kategorii OPEN oraz 5 kobiet i 5 mężczyzn w każdej z sześciu kategorii wiekowych) i najstarszy zawodnik w cyklu. Pamiątkowe medale odbiorą wszyscy, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi. Zasłużone nagrody i medale otrzymają także zawodnicy CITY TRAIL Junior.

Poza Szczecinem, zawody CITY TRAIL są organizowane także w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody CITY TRAIL Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

Zdjęcia

Udostępnij