Portal dla społeczności aktywnej

Popularne artykuły


	ASior

ASiorGrand Prix Szczecin CITY TRAIL – ostatni bieg w edycji już w niedzielę

Grand Prix Szczecin CITY TRAIL – ostatni bieg w edycji już w niedzielę
W niedzielę, 1 marca nad Jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie odbędą się szóste – ostatnie w edycji 2014/2015 zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia w czwartek, 26 lutego. 

CITY TRAIL to przełajowe zawody na dystansie 5 km, bez limitu uczestników i ograniczeń czasowych. To jedne z największych biegów przełajowych w Polsce. W całym cyklu uczestniczy 11 miast – poza Szczecinem są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Warszawa i Wrocław. Średnia frekwencja ze wszystkich lokalizacji jest na poziomie 450 osób.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix, a to oznacza, że aby zostać sklasyfikowanym w cyklu trzeba wystartować w minimum 4 imprezach (w edycji odbywa się 6 biegów).
W rywalizacji najlepszych w Szczecinie pewny zwycięstwa jest Filip Janowski. Wśród pań trzy wygrane i jedno drugie miejsce ma Monika Andrzejczak i to ona ma największe szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Szyki może jej pokrzyżować jedynie Paulina Grzegórzek, jednak, aby pokonać Monikę Andrzejczak musiałaby w niedzielę wygrać i to z nowym rekordem trasy.

W cyklu Grand Prix CITY TRAIL często startują całe rodziny, bowiem poza biegiem głównym odbywają się także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 kilometrów. – Biegam już drugi rok, mąż i syn zaczęli startować w trwającej edycji – mówi jedna z uczestniczek CITY TRAIL – Małgorzata. - Syn – Jasiek startuje na 600 metrów. Jak mu idzie? Nie celuje w „pudło”, bo założenie jest takie, że ma czerpać radość z biegania, pobyć z nami, poczuć atmosferę zawodów – podkreśla biegaczka.

Do niedzielnego biegu w Szczecinie można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza - do czwartku, 26 lutego, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w niedzielę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Podsumowanie cyklu z rozdaniem nagród oraz wręczeniem pamiątkowych medali jest zaplanowane na 19 marca.

Patronat nad Grand Prix CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Cykl CITY TRAIL Junior odbywa się przy wsparciu Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.
Udostępnij