Portal dla społeczności aktywnej

Popularne artykuły


	ASior

ASiorGrand Prix Szczecin CITY TRAIL – Janowski i Andrzejczak pewni wygranej w cyklu.

Grand Prix Szczecin CITY TRAIL – Janowski i Andrzejczak pewni wygranej w cyklu.
Filip Janowski i Monika Andrzejczak najlepszymi zawodnikami Grand Prix Szczecin CITY TRAIL w edycji 2014/2015. Oboje zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, dzięki wygranej w niedzielnych zawodach (15 lutego).

Filip Janowski startował w czterech biegach. Wygrywał trzy razy, raz zajął drugie miejsce. Jego dzisiejszy wynik to 17:21. Identyczną sytuację ma Monika Andrzejczak, która również startowała cztery razy, z czego tylko raz przegrała z Pauliną Grzegórzek – najlepszą zawodniczką poprzedniego sezonu CITY TRAIL. Tym razem Monika pokonała 5-kilometrową pętlę w 20:15. Oba wyniki są minimalnie gorsze od rekordów trasy (wśród mężczyzn – Piotr Grzegórzek – 17:17, wśród pań – Monika Andrzejczak – 20:14).

Choć prognozy mówiły o wysokiej temperaturze, dzisiejszego dnia Jezioro Szmaragdowe przywitało biegaczy sporym przymrozkiem, który utrzymał się niemal do końca zawodów. Nie zabrakło jednak pięknego, niemal kalifornijskiego słońca, dzięki czemu humory zawodnikom dopisywały. - Jeszcze tak źle się nie czułem podczas biegu CITY TRAIL, ale okazało się, że zrobiłem najlepszy wynik na tej trasie – relacjonował na mecie jeden z biegaczy - Bartek.

Tradycją stało się, że po biegu każdy z zawodników otrzymuje słodki poczęstunek – rogaliki. Tym razem jako zdrowe urozmaicenie po Tłustym Czwartku – na mecie czekały pyszne jabłka.

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na czterech dystansach (od 300 metrów do 3 km) i w pięciu kategoriach wiekowych.
Ostatni  bieg CITY TRAIL w Szczecinie w edycji 2014/2015 jest zaplanowany na 1 marca. Podsumowanie cyklu będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się w ciągu trzech tygodni od ostatniego biegu. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć minimum cztery z sześciu biegów.

Poza Szczecinem, zawody CITY TRAIL są organizowane także w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody CITY TRAIL Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

Zdjęcia

Udostępnij