Portal dla społeczności aktywnej

Popularne artykuły


	ASior

ASiorGrand Prix Szczecin CITY TRAIL – piąta kolejka już w niedzielę

Grand Prix Szczecin CITY TRAIL – piąta kolejka już w niedzielę
W niedzielę, 15 lutego nad Jeziorem Szmaragdowym odbędą się piąte zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL.


CITY TRAIL to przełajowe zawody na dystansie 5 km, bez limitu uczestników i ograniczeń czasowych. To jedne z największych biegów przełajowych w Polsce. W całym cyklu uczestniczy 11 miast – poza Szczecinem są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Warszawa i Wrocław. Średnia frekwencja ze wszystkich lokalizacji jest na poziomie 450 osób.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix, a to oznacza, że aby zostać sklasyfikowanym w cyklu trzeba wystartować w minimum 4 imprezach (w edycji odbywa się 6 biegów). Wśród mężczyzn największe szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ma Filip Janowski – dwukrotnie najlepszy i raz drugi. Do walki może włączyć się jeszcze Krzysztof Sawicki – zwycięzca jednych zawodów i raz drugi na mecie. Wśród pań są dwie liderki – zwyciężczyni poprzedniego sezonu – Paulina Grzegórzek – dwa razy pierwsza i dwa razy druga w trwającej edycji, a także Monika Andrzejczak – również dwa razy najlepsza i raz druga.

W cyklu Grand Prix CITY TRAIL często startują całe rodziny, bowiem poza biegiem głównym odbywają się także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 kilometrów. – Biegam już drugi rok, mąż i syn zaczęli startować w trwającej edycji – mówi jedna z uczestniczek CITY TRAIL – Małgorzata. - Syn – Jasiek startuje na 600 metrów. Jak mu idzie? Nie celuje w „pudło”, bo założenie jest takie, że ma czerpać radość z biegania, pobyć z nami, poczuć atmosferę zawodów – podkreśla biegaczka.

Do niedzielnego biegu w Szczecinie można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza - do czwartku, 12 lutego, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w niedzielę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem. Zakończenie cyklu w Szczecinie jest zaplanowane na 1 marca.

Patronat nad Grand Prix CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Cykl CITY TRAIL Junior odbywa się przy wsparciu Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

Zdjęcia

fot. Piotr Krawczuk
fot. Piotr Krawczuk
fot. Piotr Krawczuk
fot. Jarosław Dulny
fot. Jarosław Dulny
Udostępnij